Akreditovani seminar „Primena onlajn viki alata u nastavi i učenju”
Centar za stručno usavršavanje Instituta za moderno obrazovanje u saradnji sa Vikimedijom Srbije obezbedio je za zaposlene u obrazovanju akreditovani seminar pod nazivom „Primena onlajn viki alata u nastavi i učenju” (kataloški broj 555, kompetencije 2, prioritetna oblast 1). Seminar će se održati 25. januara 2020, od 9 do 17 časova, u prostorijama Instituta (Masarikova 5, ulaz iz Kralja Milana, Beograđanka, III sprat, učionica 9).
Prisustvo na ovom akreditovanom seminaru nudi sjajnu priliku nastavnicima da unaprede svoje digitalne kompetencije i ovladaju upotrebom informaciono-komunikacionih tehnologija u realizaciji obrazovnovaspitnog procesa, ali i da steknu zvanično uverenje o osmočasovnom stručnom usavršavanju.
Saznajte kako da uz Vikipediju učinite časove zanimljivijim
Ciljevi seminara su poboljšanje procesa učenja i podučavanja kroz primenu novih i otvorenih platformi za učenje, zasnovanih na viki-alatima, i unapređenje kvaliteta nastavnog i vaspitnog procesa, kao i razvijanje slobodnih obrazovnih sadržaja.
Tokom teorijskog dela saznaćete koji su osnovni principi viki-projekta, kako se prezentuju viki-alati, a kako izrada članaka. Saznaćete kako se proveravaju otvorenost i dostupnost sadržaja, povezuju različiti sadržaji, vrši licenciranje sadržaja na internetu i poštovanje intelektualne svojine, ali i na koji način zajedno sa svojim učenicima možete povećati dostupnost obrazovnog sadržaja na srpskom jeziku na internetu. Praktičan deo seminara će vas osposobiti za izradu novih ili dopunu postojećih članaka na Vikipediji, koji vam mogu biti koristan didaktički materijal.
Pored korisnih znanja i primenljivih veština, sve učesnike očekuje podrška tima Vikimedije Srbije u realizaciji naučenog u praksi.
Ko će biti vaši predavači?
Nebojša Ratković
Nebojša Ratković, rođen 1987. u Beogradu, po vokaciji je master ekonomista, a studirao je u Beogradu, Španiji i Dablinu. U nevladinom sektoru radi od 2010. godine, na projektima koji u fokusu imaju obrazovanje mladih. U Vikimediji Srbije je angažovan od avgusta 2016. godine na poziciji menadžera obrazovnog programa, gde radi na promovisanju novih tehnologija u srednjoškolskim i visokoškolskim ustanovama, sa fokusom na Vikipediju. Učesnik je velikog broja stručnih skupova, konferencija i seminara u zemlji i inostranstvu koji su kao temu imali obrazovanje mladih, ljudska prava, nove tehnologije i demokratizaciju društva.
Filip Maljković
Filip Maljković, rođen 1987. u Pančevu, završio je Elektrotehnički fakultet 2011. kao master inženjer elektrotehnike i računarstva. Zaposlen je na poziciji programera u kompaniji „Heliant”. Na Vikipediji je aktivan od septembra 2004. godine, a u Vikimediji Srbije je od njenog osnivanja, 3. decembra 2005. Učesnik je velikog broja stručnih skupova, konferencija i seminara u zemlji i inostranstvu koji su u vezi sa Vikipedijom. Trenutno je u Upravnom odboru Vikimedije Srbije.
Kako da se prijavite?
Da biste prisustvovali ovom seminaru, potrebno je da što pre popunite prijavu. Broj učesnika je ograničen na 30, a rangiranje će se vršiti prema vremenu prijave. Prednost imaju članovi Instituta za moderno obrazovanje.
Sa prijavljenim kolegama će kontaktirati realizatori radi pružanja detaljnih instrukcija o potrebnim koracima za uspešnu realizaciju obuke.
Za više informacija možete nam se obratiti na broj telefona: +381 (0)11/40-11-260 ili na imejl-adresu: office@institut.edu.rs