Četvrta po redu besplatna predavanja u okviru ciklusa„Primeri najboljih nastavnih praksi u STEAM nastavi u Srbiji”
Science on Stage Srbija i Institut za moderno obrazovanje pozivaju sve vaspitače, učitelje, nastavnike opštih i stručnih predmeta u osnovnim i srednjim školama da se pridruže četvrtim po redu onlajn-predavanjima, koja će se održati 27. avgusta 2020, od 17:00h, preko jedinstvene Platforme za učenje na daljinu Instituta za moderno obrazovanje. Događaji se realizuju u okviru najvećeg obrazovnog događaja u regionu – IMO samit dobrih ideja 2020.
Nakon realizacije događaj je članovima Instituta za moderno obrazovanje dostupan za gledanje u arhivi Platforme za učenje na daljinu.
Prisustvom na predavanjima imate priliku da od dva stručnjaka iz IT oblasti i fizike čujete praktične nastavne ideje i da uz to dobijete i zvaničan sertifikat za interno stručno usavršavanje koji vam organizatori – Science on Stage Srbija i Institut za moderno obrazovanje – besplatno izdaju.
Predavanje 1: „Da li se moramo ili možemo igrati u učionici?”
U okviru prvog predavanja, Mladen Šljivović, nastavnik fizike, predstaviće vam na interesantan način svojim primerom iz prakse razliku između gejmifikacije i učenja kroz igru. Imaćete priliku da se upoznate sa čak dva njegova uspešna primera STEAM aktivnosti koji su u vezi sa društvenim igrama. Jedna od njih je „Hembizika” – igra u kojoj učenici sami smišljaju pitanja, a druga „Terraforming Mars” – zanimljiva društvena igra koja kombinuje STEAM i ekonomiju, a predstavlja i odličan uvod u projektnu nastavu.
Predavanje 2: „GSuite for Education – saveti i trikovi”
Nastavnik informatike i koordinator Centra za obrazovnu tehnologiju Instituta za moderno obrazovanje Saša Ivakić predstaviće vam kroz svoje predavanje korisne trikove za rad sa Google alatima. Pošto je poznat scenario nastave za školsku 2020/21, imaćete priliku da čujete i interesantne savete koji će vam olakšati rad u onlajn-okruženju i omogućiti vam da kod učenika podstaknete interaktivnost, motivaciju za učenjem i razvoj digitalnih kompetencija.
Ko su vaši predavači na četvrtim po redu predavanjima iz ciklusa „Primeri najboljih nastavnih praksi u STEAM nastavi u Srbiji”?
MSc Mladen Šljivović, nastavnik fizike, autor je brojnih domaćih i međunarodnih prezentacija, radionica i vebinara posvećenih i STEAM-u i karijernom vođenju. Za svoj rad sa studentima višestruko je nagrađivan (Euroguidance, STEM Alliance…). Njegovi učenici osvojili su više od 30 nagrada na državnom prvenstvu iz fizike, a osvojili su i nagrade na brojnim takmičenjima za najbolje učeničke eksperimente.
Autor je igre „Hembizika”, STEAM igre na ploči izabrane za jednu od najboljih inovativnih STEAM praksi. U 2018. godini Udruženje „Živojin Mišić” izabralo ga je za jednog od najboljih prosvetnih radnika u Srbiji.
MSc Saša Ivakić nastavnik je računarstva i informatike i koordinator Centra za obrazovnu tehnologiju Instituta za moderno obrazovanje. Osnovne i master studije završio je na Pedagoškom fakultetu, gde je proučavao savremene tehnologije u nastavi i učenju, a posebnu pažnju posvetio je proučavanju aplikativnog softvera u programiranoj nastavi. Doktorand je metodike razredne nastave informatike na Pedagoškom fakultetu, a bavi se i proučavanjem efikasnosti i efektivnosti raznih alata i tehnologija za učenje programiranja kod đaka u razrednoj nastavi. Saša je koordinator Centra za obrazovnu tehnologiju i inovacije u obrazovanju Instituta za moderno obrazovanje, gde radi na implementaciji obrazovne tehnologije u nastavni proces, a pored toga je angažovan i kao profesor informatike i računarstva u Savremenoj gimnaziji.
OTVORENA JE PRIJAVA – očekujemo vaše učešće
Da biste nam se pridružili na STEAM onlajn-predavanjima, potrebno je da se što pre prijavite, jer je broj mesta ograničen. Nakon održanih predavanja, imate mogućnost da sa našim predavačima popričate putem aplikacije Google Meet.
Članovi Instituta za moderno obrazovanje predavanja mogu da prate preko svojih naloga, dok je ostalim kolegama praćenje obezbeđeno preko linka koji dobijaju u prijavi.
Za više informacija možete nam se obratiti putem imejl-adresa: office@institut.edu.rs, sons@institut.edu.rs ili pozivom na broj: 011/40-11-260.