IMO nastupa na multikongresu „Serbian Visions” sa temom „Kako formirati zdrave navike učenika”
Institut za moderno obrazovanje je ove godine dobio priliku da se po drugi put predstavi na multikongresu nemačko-srpske privredne komore pod nazivom „Serbian Visions”, koji se po sedmi put održava u Srbiji.
Predstavnici Instituta za moderno obrazovanje dobili su tu čast da se 1. februara, od 18:00 do 19:30, predstave sa temom „Kako formirati zdrave navike učenika”. Pozivamo vas da nam se pridružite u interesantnoj diskusiji koju ćemo voditi sa našim sagovornicima.
Učešće na multikongresu je BESPLATNO za sve, a događaj će biti emitovan preko aplikacije „Microsoft Teams”.
Prateći potrebe svih učesnika obrazovnog sistema, odlučili smo da iz ugla kolega koji su dugo u obrazovanju i imaju veliki uticaj na učenike razmotrimo ovu važnu temu, postavimo pitanja koja vas zanimaju i dođemo do ideja o tome kako možemo još više uticati na zdrave navike učenika.
Pričaćemo o stvaranju navika od ranog detinjstva, uticaju škole, društva, porodice i diskutovati o tome da li je moguće i koliko promeniti loše navike i ko ima najveći uticaj na to. Kolege, učesnici diskusije, navešće primere iz svoje prakse i pojasniti kako oni vide situaciju u kojoj se nalazimo sada.
Pridružite nam se i iskoristite ovu priliku da čujete mišljenje ljudi kojima i deca i roditelji poklanjaju svoje poverenje.
Kompletan program multikongresa dostupan je OVDE.
U diskusiji će učestvovati:
– Zvonimirka Jovičić, magistar metodike razredne nastave matematike i pedagoški savetnik
Zvonimirka radi kao učitelj u Osnovnoj školi „Moša Pijade” u Žagubici. Dobitnica je nagrade „Najbolji edukatori Srbije u 2015. godini” i jedna od pobednica na nacionalnom takmičenju za svetsku nagradu „Global Teacher Prize”. Autor je priručnika za integrativnu nastavu u prvom razredu i koautor priručnika za integrativnu nastavu u trećem razredu u izdanju Izdavačke kuće „Eduka”. Autor je nagrađenih radova „Čas za ugled”, „Digitalni čas” i dobitnik specijalne nagrade povodom „Dana inteligencije 2020”. Napisala je i 26 radova koji su objavljeni u časopisima i publikacijama i 42 primera dobre prakse u nacionalnim bazama. Prezentovala je osam primera dobre prakse na stručnim skupovima. Član je IMO-a.
– Gordana Pavlović, profesor razredne nastave i vaspitač
Radi kao vaspitač i rukovodilac Vrtića „Mrvica” u okviru Predškolske ustanove „Dečji dani”. Član je Instituta za moderno obrazovanje. Postala je finalista Science on Stage Srbija festivala. Gordana je i autor bloga „Igralište za svakoga”. Voli da radi sa decom i smatra da rad sa decom podmlađuje, oplemenjuje i daje povod za igru svaki dan. Smatra da je uvek potrebno učiti, usavršavati se i spremno odgovoriti na sve tehnološke, edukativne i motivacione izazove. Vodi Facebook stranicu https://www.facebook.com/igralistezasvakoga
– Uroš Krstović, koordinator vannastavnih aktivnosti i školskog benda
Uroš Krstović u Savremenoj gimnaziji drži muzičku sekciju i sekciju muzičke produkcije, a svojim radom u Savremenoj želi da podstakne učenike da se u što većem broju odazovu na vannastavne aktivnosti koje organizuje škola, da ih motiviše, usmeri njihovu energiju i doprinese stvaranju zdravijeg odnosa. Već 20 godina profesionalno se bavi muzikom i muzičkom produkcijom, a 15 godina drži individualne i grupne časove gitare. Višegodišnje iskustvo u radu sa decom stekao je držeći obuke preživljavanja u prirodi, zaštite životne sredine i prve pomoći, ali i u kampovima za decu organizovanim po Srbiji.
– Miloš Petrović, nastavnik muzičke kulture
Miloš je završio master studije na Katedri za muzičku teoriju Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu. Radio je u Srednjoj muzičkoj školi „Kosta Manojlović” u Smederevu kao nastavnik solfeđa i teorije muzike, ali i kao nastavnik muzičke kulture u više osnovnih škola. Kako ističe, za njega je važno da svojim učenicima obezbedi najkvalitetnije informacije koje bi im koristile u formiranju muzičkog ukusa. U svojoj karijeri posebno ističe iskustvo rada sa nadarenom decom. Jedan od zanimljivih projekata koje je pokrenuo zove se „Bajka kao sredstvo stvaranja opere”, gde su učenici, uz profesionalnu asistenciju, stvarali sve ono što čini jednu bajku-operu i tako se uz igru inicirali u svet muzike.
– Stefan Radojičić, profesor fizičkog vaspitanja
Profesor fizičkog vaspitanja u Savremenoj gimnaziji, Stefan Radojičić, diplomirao je na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, na smeru profesor fizičkog vaspitanja. Bogato profesionalno iskustvo, pored rada u srednjim školama, sticao je i kao dugogodišnji personalni trener u nekoliko teretana i fitnes centara. Ljubav prema fizičkoj aktivnosti i radoznalost mu nisu dozvolili da se posveti samo jednom sportu – najduže se bavio plivanjem, karateom i fudbalom, ali se oprobao i u košarci, odbojci i florbolu. Redovan je učesnik maratona i različitih gradskih trka, kao i pešačkih tura i planinarenja. U Savremenoj gimnaziji će tu ljubav i filozofiju života nastojati da na interesantan, savremen i zanimljiv način prenese i na učenike, sa željom da obogate i telo i duh.
– Mladen Stanković, profesor fizičkog vaspitanja
Profesor fizičkog vaspitanja u Savremenoj gimnaziji Mladen Stanković završio je osnovne i master studije na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu, na smeru Akademske studije – Teorija i tehnologija fudbala. Profesionalno iskustvo u radu sa decom stekao je u školama sporta, u osnovnim i srednjim školama, gde je nastavu prilagođavao svim uzrastima. U radu sa učenicima u Savremenoj gimnaziji Mladen nastoji da na zanimljiv i inovativan način kod njih razvije ljubav prema sportu i zdravom životu.
– Marija Ivanov, profesor fizičkog vaspitanja
Diplomirala na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu 2008. godine kao profesor fizičkog vaspitanja, aktivno se bavila rukometom i radila kao rukometni trener u r.k. Junior do 2013. godine. Kao fitnes instruktor vodila je ženske grupne treninge od 2013 do 2017. U ITHS-u radi kao profesor fizičkog vaspitanja od 2014. godine.
– Vladimir Miljković, profesor fizičkog vaspitanja
Vladimir Miljković, profesor Fizičkog vaspitanja u Srednjoj školi za informacione tehnologije, diplomirao je na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu, na odseku Fizičko vaspitanje. Iskustvo u pedagoškom radu sticao je kao nastavnik u osnovnim školama „Jovan Sterija Popović” i „Milan Rakić” u Beogradu. U toku rada u ovim školama osvojio je više medalja na opštinskim i gradskim takmičenjima u nekoliko sportova. Ima višedecenisko iskustvo u trenerskom poslu u odbojci, sa najvišom „A” licencom.
Moderator: Aleksandra Karadžić, koordinator Centra za stručno usavršavanje Instituta za moderno obrazovanje
Kome je namenjen multikongres i ko može da učestvuje na njemu?
Diskusija koju IMO priprema za multikongres namenjena je svim kolegama u obrazovanju koji žele da čuju podatke sa novih istraživanja, iskustva drugih kolega i da svi zajedno doprinesemo širenju svesti o stvaranju navika koje su važne za mlade ljude i njihovu budućnost.
PRIJAVA JE OTVORENA – budite naši cenjeni gosti na velikom multikongresu.
Da biste pratili onlajn-predavanje Instituta za moderno obrazovanje, potrebno je da se što pre prijavite i na vreme osigurate sebi učešće. Predavanje se emituje putem aplikacije „Microsoft Teams”, a pristupne podatke dobićete blagovremeno na imejl-adresu koju navedete u prijavi.
Svim kolegama koje budu pratile predavanje Institut za moderno obrazovanje izdaće uverenje o stručnom usavršavanju unutar ustanove.
Ukoliko želite da uvek budete u toku sa aktuelnim događajima sa Instituta za moderno obrazovanje, pridružite se našoj Viber zajednici.
Za više informacija možete nam se obratiti putem imejl-adrese office@institut.edu.rs ili pozivom na broj 011/40-11-260.
S poštovanjem,
Institut za moderno obrazovanje