Online-vebinar na IMO
Institut za moderno obrazovanje, u okviru Centra za stručno usavršavanje, organizuje onlajn-vebinar „Kako prilagoditi nastavu deci koja uče po IOP-u” i poziva sve zaposlene u oblasti obrazovanja da se priključe vebinaru 24. februara, od 17:00.
Praćenje vebinara je besplatno za sve kolege, a broj mesta je ograničen zbog interakcije sa predavačima. Sve prijavljene kolege čija prijava bude prihvaćena dobiće link za pristup na dan održavanja vebinara.
Institut za moderno obrazovanje svim prisutnim kolegama izdaće uverenje o stručnom usavršavanju.
Šta ćete naučiti na vebinaru?
Na onlajn-vebinaru naši predavači pričaće o svojim iskustvima i projektima koje su radili. Fokus njihovog rada je na integraciji učenika koji prate nastavu po IOP-u. Pozivamo vas da čujete kreativne i inovativne načine vođenja časova. Takođe, kolege će predstaviti načine povezivanja nastave po IOP-u i redovne nastave.
Ukoliko želite da čujete zanimljivosti o srednjem veku, transmisionom vratilu, Dušku Popovu, turniru na Golubačkoj tvrđavi i još puno interesantnih priča, prijavite se.
Ko će biti vaš predavači?
Marijana Bugarski je profesor tehničkog obrazovanja i mašinstva sa stručnom osposobljenošću za rad sa decom sa smetnjama u razvoju. Zaposlena je u Školi za osnovno i srednje obrazovanje sa domom „Vuk Karadžić” u Somboru 25 godina.
Autor je i organizator radionica „Čarobni svet nauke” (2015–2018). Aktivna je u radu sa učenicima na lokalnim i međunarodnim projektima: projekat „Prekogranične saradnje sa bratskom školom iz Baje” 2017. i 2018. i uzvratna poseta učenika iz Baje. Realizator je, koordinator i moderator oko 40 video-konferencija od školske 2018/2019. do sada. O ovom svom radu je kao predavač izlagala na Petoj naučnoj stručnoj konferenciji sa međunarodnim učešćem „Vaspitavati kulturom: ka društvu u kom su vrednosti važne”, održanoj od 24. do 25. juna u Beogradu. O ovom svom radu izlagala je na prvoj onlajn-konferenciji o obrazovanju „Digitalno obrazovanje 2020” – inkluzivni segment. Dobitnik je nagrada „Đorđe Panić” za posebne poslove u razvoju i prosperitetu specijalnog školstva u opštini Sombor 2019. godine i Zahvalnice ICOM Srbije 2021. godine.
Violeta Majski je master profesor informatike i tehnike iz Sombora. Već osamnaestu godinu radi kao nastavnik informatike i računarstva i devet godina kao nastavnik tehnike i tehnologije u Osnovnoj školi „Dositej Obradović” u Somboru i desetu godinu kao profesor računarstva i informatike u Srednjoj muzičkoj školi „Petar Konjović” u Somboru.
Autor je, koordinator i organizator radionica „Dan nauke u Dositeju”. Poslednjih šest godina je zajedno sa svojim učenicima realizovala radionice i bila učesnik Festivala nauke „Fizi Bizi” u Somboru, koji je međunarodnog karaktera. Sa učenicima tradicionalno obeležava: „Еurope Code Week”, „Hour of Code”, „All Digital Week”, „Noć muzeja”, „Dan inteligencije”, „Dan sigurnog interneta”. Sa učenicima učestvuje na manifestacijama: „Dani informatike u školama Vojvodine”, „Energija je svuda oko nas”, „Dan devojčica u IKT sektoru”, „Nedelja digitalnih veština”, „Za čistije i zelenije škole u Vojvodini”. Učestvovala je kao koordinator za školu u međuškolskom projektu „Za čistotu jezika”, međunarodnom projektu „U svetu dečije igre”, projektima: „Siguran klik za bezbednost svih” i „Uloga škole u prevenciji i zaustavljanju digitalnog nasilja”.
Radmila Krstić je zaposlena u Narodnom muzeju u Leskovcu od 2012. godine. Koautor je projekta „Dečji muzejon”, autor dizajna postavke izložbi: „Čuvari baštine – 70 godina muzeja”, „Priča jednog vremena – gobleni”, „Odelo ne čini čoveka, ali mnogo o njemu govori” (oblačenje i kićenje u leskovačkom kraju od praistorije do savremenog doba). Koautor je „Digitalnog muzejona”, u okviru koga su objavljivani programi poput „Muzejske azbuke” i „Izvanrednog muzejskog kviza”. Radila je na onlajn-radionicama „Muzejski krug prijateljstva” i na dizajnu onlajn-publikacija namenjenih deci i osobama sa invaliditetom „Oboji me i saznaj ko sam”, „Samo za muzejske detektive” i publikacije „Zbirka radionica iz Muzeja”.
Zadužena je za likovni program Narodnog muzeja u Leskovcu i organizaciju muzejskih aktivnosti.
Jelena Radović je zaposlena u Narodnom muzeju u Leskovcu od 2018. godine. Radila je na projektima „Multimedijalni vodič kroz Caričin grad”; stalna postavka „Vremeplov leskovačkog kraja – Leskovac – Srpski Mančester”. Učestvovala je u organizaciji manifestacija „Nedelja muzeja” i „Noć muzeja”. Radila je na stvaranju i promociji Digitalnog muzejona, u okviru kog su objavljivani programi poput „Muzejske azbuke” i „Izvanrednog muzejskog kviza”, kao i na onlajn-radionicama „Muzejski krug prijateljstva” i onlajn-publikacijama namenjenim deci i osobama sa invaliditetom „Oboji me i saznaj ko sam” i „Samo za muzejske detektive”.
Zadužena je za multimedijalnu promociju muzeja.
Ivana Zec je u toku dosadašnjeg rada razvila izuzetne komunikacijske sposobnosti, kako sa kolegama tako i sa ostalim saradnicima. Uvek teži usavršavanju jer su kreativnost i komunikacija sastavni deo njenog svakodnevnog posla. Problemima pristupa konstruktivno i pronalazi kreativne načine za njihovo rešavanje, uvažavajući različitosti i poštujući individualnost svakog sagovornika. Spremna je na timski rad, ali i samostalna u donošenju odluka onda kada je to potrebno. Bavi se istraživanjem, zaštitom, očuvanjem i promocijom pokretnog i nematerijalnog kulturnog nasleđa.
Ivana Gruden Milentijević je završila studije istorije na Filozofskom fakultetu u Nišu 2011. godine. Zaposlena je u Narodnom muzeju Niš sa zvanjem viši kustos i radi kao saradnik u nastavi na Filozofskom fakultetu u Nišu na Katedri za istoriju. Autor je devet monografija, uglavnom na temu Drugog svetskog rata, više izložbi različitih tematika i izvođač edukativnih aktivnosti u Narodnom muzeju Niš.
Aleksandar Urošević je zamenik direktora festivala „Just Out”. Osnivač je i kapiten bohurt kluba „Beli jeleni” i zamenik predsednika Udruženja za očuvanje starih zanata i vestina „Beli orlovi”. Aktivno učestvuje u vođenju tima na turnirima bohurta. Vlasnik je srednjovekovne zanatske radnje „Rascia”, gde radi kao kovač na izradi i rekonstrukciji oklopa.
Ukoliko želite da UVEK budete u toku sa aktuelnim događajima koji dolaze sa Instituta za moderno obrazovanje, pridružite se našoj Viber zajednici.
Za više informacija možete nam se obratiti putem imejl-adrese: office@institut.edu.rs ili pozivom na broj: 011/40-11-260.