Centar za naučnoistraživački rad i izdavačku delatnost LINK edu Alliance (CNIR) upućuje poziv nastavnicima i saradnicima da dostave svoje predloge tema naučnih i stručnih radova za učešće na konferenciji IEEE ZINC 2023.
Teme konferencije
Događaji ZINC 2023 uključuju „Konferenciju o zumiranju inovacija u potrošačkim tehnologijama 2023 (ZINC)”, koju sponzoriše IEEE Sekcija za Srbiju i Crnu Goru – Poglavlje za potrošačke tehnologije, Univerzitet u Novom Sadu, Fakultet tehničkih nauka, Departman za računarsko inženjerstvo i računarske komunikacije i Institut za računarske sisteme RT-RK. Radovi se pripremaju u IEEE formatu i podnose se za objavljivanje u bazi podataka IEEEXplore. Jezik konferencije je engleski.
Konferencija će se održati u maju 2023. godine, a rok za podnošenje kompletnih radova je 31. 1. 2023. Oblast konferencije su potrošačke tehnologije. Teme uključuju i sledeće:
* potrošačke uređaje;
* softver za potrošačke uređaje;
* hardver za potrošačke uređaje;
* Internet stvari (IoT);
* virtuelnu i proširenu stvarnost;
* igre i zabavu;
* pametna okruženja;
* zdravlje potrošača;
* korisničko iskustvo i HCI;
* Automotive Solutions;
* slike i video;
* komunikacione tehnologije;
* veštačku inteligencije i Big Data;
* softversko inženjerstvo;
* računarsko inženjerstvo;
* CE senzore i MEMS;
* bezbednost i privatnost;
* omogućivanje tehnologija;
* upravljanje energijom za potrošačke uređaje;
* društvene implikacije potrošačke tehnologije;
* razvojne procese i upravljanje;
* brendiranje i marketinške aspekte.
Da bi autori bili sigurni da je njihov rad u opsegu tema konferencije, organizatori daju sledeću preporuku: „Ako možete da napišete paragraf imajući potrošače na umu – onda ste, svakako, na pravom mestu!”
Detalje možete pogledati na sajtu konferencije: www.gozinc.org
Predispozicije
CNIR će finansirati pet kotizacija za onlajn-učešće (za pet radova koji prođu proces recenzije i koje prihvati odbor ZINC 2023) i ponuditi drugu pomoć autorima u vidu formiranja timova, pribavljanja izvora, preporuka baza, revizije napisanog teksta, saveta konsultanata iz stručne, odnosno naučne oblasti, pomoć oko prevoda i lekture, odnosno korekcije engleskog jezika i stila, i drugo shodno iskazanim potrebama autora.
Prednost imaju kvalitetni radovi, odnosno istraživanja, originalni naučni članci koji opisuju najsavremenije tehnologije, koji su iz uže naučne, odnosno umetničke oblasti ili predmeta koji predaje autor. CNIR posebno želi da stimuliše i radove iz oblasti veštačke inteligencije, mašinskog učenja, nauke o podacima i Big Data. U timovima može biti maksimalno šest članova, ali imajte u vidu da veći broj autora mora biti opravdan kvalitetom i obimom rada. U timovima kao koautori mogu biti i studenti-istraživači koji nisu iz LINK edu Alliance afilijacija (1), a preporučuju se i da u svoj tim uključite i naučnog istraživača iz neke druge države.
Kako da se prijavite
Predloge radova je potrebno da dostavite mejlom na adresu: cnir@institut.edu.rs najkasnije do 29. 12. 2022. godine. Pored teme i spiska autora, potrebno je dostaviti i apstrakt od 150 reči, kao i pet ključnih reči koje najbolje opisuju predmet istraživanja, za šta možete iskoristiti ovaj šablon . Ukoliko neko želi da pošalje kompletan rad (4–6 strana), za to je potrebno da preuzmete IEEE A4 šablon sa linka . Dostavljeni kompletni radovi će se posebno valorizovati i obezbediti timovima dodatne poene pri izboru.
Napominjemo da CNIR nema nikakav uticaj i ne može ga ni imati na to da li će radovi biti prihvaćeni na predmetnoj ili bilo kojoj drugoj naučnoj i stručnoj konferenciji. O podobnosti radova za prihvatanje na konferenciji ZINC 2023 odlučuju urednici na bazi usvojenih politika, a pomoću dvostrukih blind recenzija.