3 onlajn-obuke: Upotreba IT alata u nastavu muzičke kulture
Institut za moderno obrazovanje poziva sve učiteljе, nastavnikе muzičke kulture u оsnovnim i srednjim školama, kao i nastavnike solfeđa u muzičkim školama, na nove IT onlajn-obuke pod nazivom „Vivace”, „Solfa” i „Learn to sing”, pomoću kojih možete znatno da unapredite proces podučavanja nastave muzičke kulture, na interesantan način postignete željene obrazovne ishode i značajno osavremenite nastavni pristup, ali i obeležiti sećanje na istaknute muzičke umetnike rođene u januaru mesecu (Stevan Stojanović Mokranjac i Wolfgang Amadeus Mozart).
Obuke će se održati u ponedeljak, 25. januara 2020, od 17:00h, preko jedinstvene Platforme za učenje na daljinu Instituta za moderno obrazovanje. Prisustvom na ovoj obuci saznaćete koliko IT alati mogu oplemeniti izvođenje nastave muzičke kulture. Takođe, videćete kako primena informatičkih sadržaja u nastavi muzičke kulture može da olakša i pojednostavi podučavanje složenijih muzičkih pojmova.
Prisustvom na obukama ostvarujete sertifikat sa 4 boda stručnog usavršavanja unutar ustanove, koji vam Centar za stručno usavršavanje Instituta za moderno obrazovanje BESPLATNO izdaje.
„Vivace” – učinite proces čitanja muzičkih tonova lakšim
Učešćem na ovoj obuci imaćete priliku da vidite kako uz pomoć digitalnog alata možete olakšati učenicima proces čitanja muzičkih tonova. Osim praktičnih veština, aplikacija sadrži riznicu korisnih informacija iz teorije muzike, sa preko stotinu lekcija i različitih opcija za prilagođavanje učenja. Naš predavač će vam pokazati kako se ovaj alat koristi u radu sa počenicima i naprednim učenicima.
„Solfa” – neka vaši učenici savladaju note za klavir, gitaru ili pevanju jednostavno i lako
Na ovoj obuci imaćete priliku da vidite kako se notni zapisi uče lako, i to na različitim učeničkim nivoima poznavanja i prepoznavanja muzičkih notnih tonova. Imaćete priliku da vidite kako da proverite učeničko znanje, ali i na koji način pomoću ove interesantne aplikacije možete ocenjivati učenike. Ovaj nastavni resurs pruža vam sjajnu mogućnost da kontinuirano pratite učenički napredak i ispitate njihovo poznavanje niskih i visokih nota, tonaliteta i imena akorda.
„Learn to sing” – uvežbajte pevanje u skladu sa pravim tonom
Naš predavač će vam na ovoj obuci pokazati kako funcioniše alat „Learn to sing” uz pomoć kog možete vežbati sa učenicima pevanje, prateći note i pravilne tonove. Takođe, uz pomoć ovog alata naučićete sve intervale na zabavan način. Alat je veoma primenljiv za početnike i profesionalne pevače koji žele dodatno da usavrše pevanje uz muzički instrument.
Ko će biti vaš predavač?
Aleksandra Pavićević je nastavnik muzičke kulture u OŠ „Đorđe Krstić” u Beogradu. Završila je Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu i stekla titulu diplomirani muzički pedagog. Specijalizirala je vokalnu literaturu na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu u klasi profesora Miloja Nikolića. Doktorand je trenutno na Fakultetu za kulturu i medije u Beogradu. Autor je nekoliko naučnih radova, koji su objavljeni u naučnim časopisima „Krajina”, „Mokranjac” i „Godišnjak Megatrenda”. Njen naučni rad je preveden i na engleski jezik u Zborniku radova „Savremeno obrazovanje”, Subotica 2020. Tokom svoje karijere bila je predavač, izlagač na Međunarodnoj konferenciji „Savremeno obrazovanje 2020”, 14. konferenciji Megatrenda „Kulturna baština”, a nastavnik promoter na Međunarodnoj konferenciji „Svet obrazovanja briše granice”.
Napisala je stručnu knjigu „Hor u osnovnoj školi, od audicije do javnog nastupa”, AGM knjiga, 2017. godine. Vodi školski hor, koji nastupa na raznim festivalima i takmičenjima u Beogradu, FEDEHO, u okviru DEMUS-a i u Valjevu, HORFEST. Voli da komponuje za decu. Njene autorske pesme su se izvodile na međunarodnim festivalima u Beogradu, festivalu „Angel Voice”, zatim u Tuzli, na festivalu „Majski cvijet”. Komponuje na svoje stihove ili stihove naših pesnika kao što je pesnik Miroslav Kokošar.
Član je Udruženja nastavnika muzičke kulture, Srpske horske asocijacije, tima „Angel Voice”, Asocijacije najboljih nastavnika eks-Jugoslavije, ANN EX YU, redakcije Stručne knjige iz oblasti obrazovanja „Savremena nastava” i Instituta za moderno obrazovanje.
BESPLATNE OBUKE ZA PRVIH 100 PRIJAVA – pridružite se novim IT obukama i unesite digitalnu inovativnost u nastavu muzičke kulture
Da biste nam se pridružili na novim IT onlajn-obukama, potrebno je da popunite prijavni list što pre, jer je besplatno učešće ograničeno. Članovi Instituta za moderno obrazovanje obuku mogu da prate preko svojih naloga, dok je za ostale kolege omogućeno 100 besplatnih mesta za praćenje putem linka koji dobijaju po prijavi. Prijava je otvorena do 25. januara u 14h ili do popunjavanja mesta.
Ukoliko želite uvek da budete u toku sa aktuelnim događajima koji dolaze sa Instituta za moderno obrazovanje pridružite se našoj Viber zajednici.
Za više informacija možete nam se obratiti putem imejl-adresa: office@institut.edu.rs, edu@institut.edu.rs ili pozivom na broj: 011/40-11-260.